Warunki realizacji zamówienia

Termin realizacji:

Czas produkcji dla bram i kurtyn standardowych z reguły wynosi ok. 4-6 tygodni po spełnieniu wszystkich poniższych warunków:
a) złożenia zamówienia,
b) dokonania wszystkich ustaleń technicznych,
c) akceptacji potwierdzenia zamówienia,
d) akceptacji rysunków technicznych,
e) wpłaty zaliczki na konto firmy NGR Technologie / EF Polska.
Dokładny termin realizacji zostanie ustalony w momencie złożenia zamówienia.


Uwaga! Wbudowanie w blaty bram przesuwnych drzwi, malowanie, dodatkowe oblachowanie, wykonanie specjalne itp. ma wpływ na wydłużenie terminu realizacji; przy większej ilości bram termin również ulegnie wydłużeniu w związku z czym konieczne będzie ustalenie harmonogramu dostaw.

Warunki płatności:

  • 40% wartości bram/urządzeń w dniu potwierdzenia zamówienia zgodnie z fakturą zaliczka,
  • 60% wartości bram/urządzeń płatne 3 dni przed dostawą/odbiorem z magazynu.


Odbiór towaru:
loco magazyn / hala produkcyjna NGR Technologie Sp. z o.o. / EF Polska Sp. z o.o, Grodzisk Wlkp., ul. Zielonogórska 8.
Realizację zamówienia należy dostosować zgodnie z nowelizacją Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. 2016.710 tekst jednolity z dnia 2016.05.25) o podatku od towarów i usług.


Umowy zawarte na roboty budowlane – dostawę i montaż reguluje: Art. 17 ust. 1 pkt 8 wraz z art. 17 ust. 1h oraz załącznikiem nr 14 Ustawy VAT.


Wytyczne przygotowania otworu do montażu bramy/warunki techniczne:

Po stronie Zleceniodawcy:

  • 1. Informacje wstępne odnośnie otworu do montażu bramy

Bramę można zamontować tylko do płaskiej, wykończonej na gładko ściany, w związku z tym wymagane jest odpowiednie przygotowanie płaszczyzny ściany przed rozpoczęciem montażu bramy. Niedopuszczalne są nierówności ściany na całej powierzchni montażowej bramy (określonej na rysunku każdorazowo dostarczanym do akceptacji Zamawiającego). Istotną sprawą jest również odpowiednie przygotowanie posadzki w obrębie bramy. Z uwagi na konieczność zapewnienia przez bramę odpowiedniej szczelności i izolacyjności ogniowej wymagane jest jej bardzo dokładne wykonanie i wypoziomowanie.

W przypadku stalowych bram rolowanych niezbędne jest domurowanie dodatkowych elementów obudowujących prowadnice bram zgodnie z wytycznymi producenta bram.

ZA NIEDOKŁADNOŚCI W WYKONANIU POSADZKI, NADPROŻA I ZWIĄZANE Z TYM UTRUDNIENIA W MONTAŻU BRAM FIRMA NGR TECHNOLOGIE / EF POLSKA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Potwierdzenie poprawności wymiarowej bramy oraz zagwarantowanie odpowiedniego miejsca wymaganego do montażu bramy leży po stronie Zleceniodawcy.

PRZED ROZPOCZĘCIEM MONTAŻU WSZELKIE OBCE INSTALACJE W STREFIE MONTAŻOWEJ BRAMY MUSZĄ ZOSTAĆ USUNIĘTE.

  • 2. Dokumentacja rysunkowa zatwierdzana przez Zleceniodawcę

Rysunek z warunkami zabudowy i wymogami montażowymi poszczególnych bram jest wysyłany do akceptacji Zleceniodawcy droga mailową. Odesłanie podpisanych rysunków mailem jest wymogiem koniecznym do skierowania danych bram na produkcję.

  • 3. Przygotowanie otworu do montażu bramy zgodnie z wytycznymi NGR TECHNOLOGIE Sp. z o.o. / EF Polska Sp. z o.o.

Wszystkie bramy przeciwpożarowe standardowo są dostarczane z kompletem elementów kotwiących głównych elementów bramy. W przypadku elementów nośnych bramy, są to standardowo stalowe kotwy pierścieniowe do szybkiego montażu. Kotwy te są przewidziane do montażu w ścianach o określonych parametrach mechanicznych (ściany betonowe, żelbetowe, pełna cegła ceramiczna).

W przypadku montażu w innych materiałach (jak np. bloczki silikatowe, cegła perforowana, gazobeton) montaż przy pomocy tych kotew jest niedopuszczalny.

W takim przypadku Zleceniodawca jest zobowiązany do określenia materiału ściany, w której jest przewidziany montaż bramy, celem dobrania odpowiednich elementów kotwiących. W niektórych przypadkach może się to wiązać z korektą ceny bramy i montażu.

W niektórych przypadkach montaż może być dokonany dopiero po wykonaniu odpowiednich konstrukcji nośnych bądź korekt konstrukcji ściany, umożliwiających montaż danej bramy. Punkt ten dotyczy ścian nie posiadających odpowiednich własności mechanicznych, pozwalających na zamontowanie w nich elementów nośnych bram, zwłaszcza ścian wykonanych w konstrukcji lekkiej, z płyt G-K, płyt warstwowych, paneli „Sandwich”.

  • 4. Doprowadzenie napięcia

Przed rozpoczęciem montażu bramy/kurtyny, po stronie Zleceniodawcy leży doprowadzenie zasilania docelowego w pobliże miejsca montażu skrzynki sterującej / zasilającej bramę zgodnie z wytycznymi NGR Technologie Sp. z o.o. / EF Polska Sp. z o.o. oraz w przypadku bram ppoż. doprowadzenie odpowiedniego okablowania z centrali SAP budynku (po stronie wykonawcy leży tylko wykonanie okablowania przy bramie – pomiędzy napędem i sterowaniem oraz pomiędzy sterowaniem a elementami wyposażenia dostarczanymi wraz z bramą; jak przycisk ROP, czujki dymowe, sygnalizatory ostrzegawcze, itp.).

Brak zasilania docelowego nie może być podstawą do braku uznania zaawansowania robót/podpisania protokołu odbioru.

  • 5. Anulowanie zamówienia

W przypadku rezygnacji ze złożonego zamówienia Firma NGR Technologie / EF Polska ma prawo wystawić fakturę na kwotę zgodną z kosztami poniesionymi od momentu otrzymania zamówienia do jego anulowania.

Po stronie Zleceniobiorcy:

Dostarczenie wytycznych odnośnie przygotowania otworu (rysunków technicznych z warunkami zabudowy i wymogami montażowymi poszczególnych bram i doprowadzenia zasilania) w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty akceptacji zlecenia.